confirm
close
confirm
close
close

RAZEM 0,00 zł

RAZEM 0,00 zł

INFOLINIA:
PN - PT: 7:00 - 15:00
TEL: 535 410 810
SALON FIRMOWY:
PN - PT: 9:00 - 17:00 / SB: 9:00 - 14:00
TEL: 664 974 668
UL. WIŚLANA 25, BYDGOSZCZ
UE
Nowoczesne meble drewniane - The Beds

PIELĘGNACJA

 

 

Pielęgnacja powierzchni mebli lakierowanych

Pielęgnacja mebli wykonanych z litego drewna jest niezwykle ważna. Każda z osób, która zainwestowała pieniądze w takie meble, chciałaby, aby posłużyły jej jak najdłużej. Wobec powyższego warto znać zasady pielęgnacji, które pozwolą na odpowiednią i dopasowaną do potrzeb materiału pielęgnację. Do codziennego dbania o powierzchnie mebli z litego drewna należy używać suchej ściereczki(nigdy mocno wilgotnej czy mokrej). Specjalne, przeznaczone do pielęgnacji drewna środki typu „Pronto” należy nanosić na ściereczkę, a nie bezpośrednio na mebel. Ważne jest także sprawdzenie czy środek, którego chcemy użyć po raz pierwszy, nie spowoduje, że mebel straci na wartości, dlatego warto najpierw przetrzeć nim miejsce niewidoczne. Drewno, jako surowiec naturalny ma właściwości antystatyczne i zapobiega osiadaniu kurzu, co jest dobrą wiadomością dla rosnącej liczby alergików.

 

 

 

Pielęgnacja powierzchni mebli olejowanych.

Większe zabrudzenia z powierzchni olejowanych można szybko i bezproblemowo usunąć przy pomocy bardzo drobnoziarnistego papieru ściernego lub włókniny. O tym, jak wykonać to krok po kroku przeczytacie Państwo w zakładce PORADNIKA – WYKOŃCZENIE MEBLI. Meble wykonane z naturalnego drewna, olejowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji poprzez przecieranie zawsze suchą tekstylną ściereczką – nie należy używać mokrej tkaniny. Oprócz tego raz na kilka lub kilkanaście lat meble, których powierzchnie są olejowane można odświeżać poprzez pokrycie ich olejem lnianym lub woskiem. Dzięki tym zabiegom ochrona drewna zostanie zwiększona a jedwabisty połysk i odświeżenie sprawią, że meble będą wyglądać jak nowe.

 

 

 

Jak dbać o meble aby jak najdłużej wyglądały jak nowe?

Decydując się na jakąkolwiek inwestycję, chcemy, aby procentowała ona przez wiele lat. W przypadku zakupu mebli również tak jest, tym bardziej, kiedy są to meble drewniane. Oprócz pielęgnacji drewnianych powierzchni ważne są także inne kwestie. Tu, na pierwszy plan wysuwa się otoczenie, czyli wilgotność oraz temperatura powietrza panująca w pomieszczeniu, w którym meble stoją. Drewno to materiał higroskopijny, co oznacza, że ma zdolności pochłaniania i oddawania wilgoci z otoczenia. Pochłaniając wilgoć (wodę) z powietrza, drewno pęcznieje, zaś oddając – kurczy się. Zmienne lub niekorzystne warunki klimatyczne w pomieszczeniu będą inicjowały te niekorzystne dla struktury drewna procesy. Jako właściciele i użytkownicy mebli drewnianych musimy zadbać o to, aby skoki temperatury w pokoju nie były zbyt duże, np. w czasie nasilonego ogrzewania pomieszczeń. Również niekorzystnie na drewno wpływa stała, ale wysoka temperatura. Niekorzystne jest także zbyt silne działanie światła na powierzchnie drewniane, dlatego należy meble odpowiednio ustawić. Wilgotność odgrywa bardzo ważną rolę. Ta, odpowiednia dla mebli, powinna być utrzymana między 40% a 60%. Jeśli wilgotność będzie zbyt niska, to istnieje ryzyko pęknięć drewna, spowodowanych oddaniem wody do otoczenia – czyli wysuszeniem drewna. Należy zadbać o ten aspekt szczególnie podczas zimowych miesięcy, kiedy wilgotność spada w wyniku intensywnego ogrzewania. Umieszczenie w pomieszczeniu nawilżaczy powietrza oraz kontrolowanie wilgotności powietrza za pomocą elektronicznego wilgotnościomierza, pozwoli na uniknięcie, mogących powstać uszkodzeń, ale także znacząco wpłynie na poprawę Państwa codziennego samopoczucia. Odpowiednia wilgotność powietrza jest bowiem nie tylko korzystna dla drewna, ale także dla mieszkańców.

ROZMAWIAMY, DORADZAMY, DAJEMY RABATY

NASI KONSULTANCI SĄ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI

OBSŁUGA KLIENTA / SALON FIRMOWY
PATRYK RULEWSKI
535 410 810 / 664 974 668
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
09:00 - 17:00
SOB
09:00 - 14:00
 
INFORMACJE O DOSTAWIE
DAWID JENDRASZAK
535 410 755
PON-PT
07:00 - 15:00
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
PŁATNOŚCI I FAKTURY
AGATA BILECKA
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
GODZINY PRACY
PON-PT
07:00 - 15:00
 
 
MOŻESZ RÓWNIEŻ SKORZYSTAĆ Z NASZEGO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
PRZEJDŹ DO FORMULARZA KONTAKTOWEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
OCENA:
AUTOR: Małgorzata
DODANO: 30-04-2016

Zakupiliśmy z moim mężem, łóżko VINCI, buk olejowany. przepiękne łóżko, świetnie wykonane. Jesteśmy z mężem z zawodu technologami drewna. Widzieliśmy wiele fajnych mebli, jednak wyroby z The Beds to świetne meble. Jeśli ktoś chce stworzyć sobie odrobinę luksusu pod swym dachem, to gorąco polecam The Beds. pełen profesjonalizm, obsługa na wysokim poziomie. Pozdrawiam

OCENA:
AUTOR: Włodzimierz
DODANO: 05-02-2016

Zakupiłem u Państwa łóżko TI wysokie. Mebel spełnia moje oczekiwania, jest dokładnie taki jak w opisie, sama obsługa i dostawa na bardzo wysokim poziomie. Na podstawie mojego doświadczenia mogę polecić współpracę z Państwa Firma. Pozdrawiam życząc wszelkiej pomyślności w nadchodzącym i przyszłych latach.