Łóżka drewniane do sypialni w stylu skandynawskim
O stylu skandynawskim wiemy dużo, lubimy go i chętnie aranżujemy swoje mieszkania według jego zasad. W Polsce od lat to numer jeden, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Jak w prosty i łatwy sposób znaleźć łóżka drewniane do sypialni w stylu skandynawskim?
Minimalizm – czy nadal jest trendy?
Ze względu na to, że styl skandynawski jest powszechny, można w pewien sposób się w nim zagubić. Przez lata nieco ewoluował i powstały jego odmiany. Jednak kupując łóżka drewniane do sypialni warto trzymać się skandynawskiej klasyki. Dlaczego? Ponieważ jest ponadczasowa i klasyczne łóżko scandi będzie towarzyszyć Ci przez lata.
Minimalistyczne meble są odporne na zmieniające się trendy. Co ciekawe, zawsze pozostają modne. Minimalizm to klucz do stworzenia aranżacji, która nie znudzi się domownikom przez długi czas. Jeżeli natomiast poczujesz chęć odmiany, wprowadź do sypialni kolorowe dekoracje, cięte kwiaty, plakaty na ścianę i wzorzyste dywany. To w mgnieniu oka urozmaici przestrzeń.
Na co zwrócić uwagę, gdy szukasz łóżka drewnianego do sypialni?
Wspomniany minimalistyczny styl skandynawski jest charakterystyczny dla funkcjonalnego podejścia do projektowania wnętrz. To sprawia, że łóżka drewniane to idealny wybór mebli do sypialni. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć łóżka drewniane do sypialni w stylu skandynawskim:
- szukaj łóżek o prostych liniach i minimalistycznym designie. W stylu skandynawskim ceni się prostotę i funkcjonalność, więc unikaj łóżek zbyt ozdobnych czy udekorowanych w stylu ludwikowskim;
- wybieraj naturalne drewno, które będzie pasować do kolorystyki i estetyki wnętrza. W stylu skandynawskim najczęściej wykorzystuje się jasne gatunki drewna, takie jak sosna (miękkie drewno, mniej trwałe), buk czy dąb;
- postaw na funkcjonalność. W sypialni skandynawskiej często brakuje miejsca, dlatego warto szukać łóżek z dodatkowymi schowkami, półkami czy szufladami, które pozwolą na przechowywanie pościeli i innych potrzebnych przedmiotów;
- poszukaj łóżek z naturalnymi tkaninami i miękkimi zagłówkami, które wprowadzą do sypialni przytulny klimat i stworzą wygodne miejsce do wypoczynku.
Szukaj inspiracji w skandynawskich magazynach wnętrzarskich bądź na naszym blogu nadeskach.pl. Znajdziesz tam wiele zdjęć i pomysłów na urządzenie sypialni (a także salonu i pokoju dziecka) w stylu scandi, w tym łóżek drewnianych.
Dębowe łóżka drewniane do sypialni w stylu skandynawskim
Dąb to gatunek drewna o solidnej strukturze i pięknym naturalnym wykończeniu, co czyni go idealnym materiałem do sypialni w stylu skandynawskim. Oto kilka przykładów dębowych łóżek drewnianych, które wyjątkowo mogą przypaść Ci do gustu.
Łóżko dębowe w stylu skandynawskim z prostymi liniami i minimalistycznym designem. Taka konstrukcja łóżka z dębu pozwoli na stworzenie przytulnego miejsca do spania, a jednocześnie nie będzie przytłaczać wnętrza.
Dębowe łóżko z dodatkowymi półkami lub schowkami, które pozwolą na przechowywanie pościeli i innych potrzebnych przedmiotów. Taki design łóżka dębowego będzie funkcjonalny i praktyczny, co jest charakterystyczne dla stylu skandynawskiego.
Miękki zagłówek lub, które wprowadzi do sypialni dodatkowy element komfortu i przytulności to ciekawy element łóżka dębowego. Będzie idealne do odpoczynku i relaksu, a jednocześnie odnajdzie się w pokoju nastolatka.
Łóżko dębowe z dodatkowymi ozdobnymi elementami, takimi jak frezowane detale lub dekoracyjne nogi, które dodadzą łóżku drewnianemu w stylu skandynawskim wyjątkowego charakteru i uroku.
Również kolor nie pozostaje bez znaczenia. Dębowe łóżko w kolorze naturalnego drewna lub białym wykończeniu, które pasuje do innych elementów sypialni to strzał w dziesiątkę. Takie łóżko będzie harmonijnie komponowało się z resztą wnętrza i pozwoli na stworzenie spokojnego i przyjemnego miejsca do wypoczynku.
Łóżka drewniane do sypialni w stylu skandynawskim
Oprócz dębu, bardzo dobrym materiałem na łóżko jest nasz rodzimy buk. Dzieje się tak, ponieważ jest to materiał niezwykle trwały i odporny na urazy mechaniczne. Jeśli chodzi o styl skandynawski w sypialni, jest drewnem o ciepłej barwie. Z tego powodu idealnie nadaje się przytulnych, minimalistycznych aranżacji, w których łóżko bukowe do sypialni odgrywa główną rolę.
Oprócz ciepłej barwy warto wymienić także taką pomijaną często cechę, jak stabilność. Buk charakteryzuje się małym skurczem i odpornością na odkształcenia. To sprawia, że drewno jest stabilne i nie ulega deformacjom w wyniku zmian temperatury i wilgotności. Nie bez znaczenia dla sypialni w stylu skandynawskim pozostaje piękna struktura. Drewno bukowe ma piękne, naturalne usłojenie, które nadaje mu wyjątkowy charakter i urok. W zależności od metody impregnacji, może mieć matową lub błyszczącą powierzchnię.
Polski buk charakteryzuje się ciepłym odcieniem i naturalną fakturą, dzięki czemu doskonale pasuje do wielu stylów aranżacyjnych, w tym do stylu skandynawskiego, nowoczesnego i klasycznego. Wykorzystanie łóżka bukowego w aranżacji sypialni w stylu skandynawskim to świetne połączenie skandynawskiej filozofii z polskim wyposażeniem domu.
Dekoracje, które dopełnią aranżację w stylu scandi
Jeśli chodzi o dekoracje do sypialni w stylu skandynawskim, są na wyciągnięcie ręki. Jak wspominaliśmy na początku artykułu – Polacy lubią i chętnie aranżują styl skandynawski w domu. Znalezienie odpowiednich dodatków nie będzie zatem trudne.
Warto jednak pamiętać, aby były wysokiej jakości, wykonane z naturalnych materiałów i najlepiej pochodziły od lokalnych producentów, aby zmniejszyć tzw. ślad węglowy. Rozejrzyj się za dodatkami, które są funkcjonalne, np:
- pościele i poduszki w jasnych odcieniach;
- dywan lub dywanik z naturalnych materiałów;
- dekoracje z drewna;
- rośliny (dodają życia i świeżości do przestrzeni. W sypialni warto postawić na rośliny doniczkowe, takie jak np. monstera, fikus czy dracena).
Łóżka drewniane do sypialni w stylu skandynawskim to wdzięczny materiał aranżacyjny. Wybierając łóżko z litego drewna, aranżacja jest właściwie gotowa. Kilka dodatków oraz komfortowa pościel zapewnią Ci odpoczynek, który pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie.
Komentarze