Nowoczesne meble drewniane do domowego biura — zwiększ swoją produktywność dzięki dobrej aranżacji
Nowoczesne meble drewniane to świetny wybór do domowego biura. Są wytrzymałe, funkcjonalne i estetyczne, dzięki czemu pozwalają stworzyć idealne środowisko pracy. Odpowiednio dobrane meble gabinetowe zwiększają produktywność i pomagają w koncentracji oraz skupieniu się na zadaniach. Na co warto więc zwrócić uwagę przy ich zakupie i jak dopasować je do aranżacji?
Jak dopasować meble do funkcji gabinetu?
Planując aranżację domowego biura, należy zacząć od przemyślenia, do czego nam to biuro będzie służyć. To od funkcji gabinetu zależy bowiem, jakie wyposażenie i wystrój będą w nim odpowiednie.
Domowe biuro może służyć samotnej pracy. Może jednak również być miejscem spotkań z klientami czy kreatywnych burzy mózgów organizowanych ze współpracownikami. Wiele zależy więc od profilu działalności, pełnionej funkcji czy struktury firmy.
Domowy gabinet prywatny — np. dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą czy freelancerów — powinien być enklawą, w której osiągniemy maksymalną efektywność i wydajność pracy. W takim pomieszczeniu najlepiej postawić na jak najbardziej funkcjonalne, nowoczesne meble drewniane, które przede wszystkim zapewnią wygodę i ergonomię. Najważniejszy będzie więc odpowiedni wybór biurka i krzesła.
Inaczej urządzimy domowe biuro, które będzie nie tylko prywatnym miejscem pracy, ale również spotkań z klientami czy partnerami biznesowymi. W takim gabinecie zadbać musimy już nie tylko o własną wygodę i wydajność, ale również o wizerunek. Poza biurkiem i krzesłami dla siebie i gości, przyda się tu również sofa, fotele i stolik kawowy do prowadzenia mniej formalnych, partnerskich rozmów.
Z kolei w tych domowych biurach, w których najważniejsza będzie kreatywność, postawić trzeba na formy, wzory i kolory, które pobudzą wyobraźnię, ale nie będą rozpraszać. Sprawdzą się zatem nowoczesne meble drewniane o niesymetrycznej budowie, takie jak regał Cubic. Przyda się też stół z obszernym blatem do pracy kreatywnej — samodzielnej lub zespołowej
Funkcjonalność i ergonomia — jak nowoczesne meble drewniane mogą zwiększyć produktywność?
Właściwie dobrane nowoczesne meble drewniane mogą realnie zwiększyć produktywność i wydajność pracy. Jednak aby tak było, wyposażenie musi być dopasowane do profilu działalności i wykonywanych obowiązków.
Biurko
Najważniejszym elementem każdego gabinetu jest biurko. Jednak wybór odpowiedniego modelu to nie tak oczywista sprawa. Np. do pracy z komputerem odpowiednia będzie inna konstrukcja niż do pracy z dokumentami papierowymi.
W pierwszym przypadku na blacie powinien zmieścić się monitor, klawiatura i myszka. Dobrze, jeśli biurko komputerowe będzie też miało wyznaczone miejsce na jednostkę centralną i dodatkowy sprzęt, np. drukarkę. Sprawdzi się m.in. model Seti z szerokim i dosyć głębokim blatem oraz czterema szufladami z jednej i drzwiczkami z drugiej strony.
Do roboty papierkowej możemy wybrać mniejszy blat, ale ważne będą tu szuflady czy półki, w których pomieszczą się dokumenty i przybory biurowe. Idealny będzie np. model James. To prosta, ale funkcjonalna konstrukcja z czterema dużymi szufladami.
Tym, którzy mają większe wymagania względem miejsca do pracy, polecić można natomiast zastąpienie biurka stołem. Model Vigo doskonale zastąpi typowy mebel do pracy, zapewniając bardzo obszerny blat, na którym pomieścimy zarówno komputer, jak i dokumenty i inne potrzebne w pracy materiały. Brak miejsca do przechowywania tez nie będzie problemem. Wystarczy, że do stołu dobierzemy dopasowaną do naszych potrzeb komodę lub szafkę, która stanie przy stole.
Krzesła
Nowoczesne meble drewniane do gabinetu to rzecz jasna nie tylko biurka. Niemniej ważne jest odpowiednie miejsce do siedzenia. Dla siebie najlepiej wybrać ergonomiczne krzesło biurowe z regulacją. Jednak do rozmów z klientami czy współpracownikami odpowiedniejsze będą wygodne krzesła tapicerowane. Modele takie jak Prestige 2, Liza 2 czy Matsumi C doskonale wpiszą się w biurowy klimat.
Meble do przechowywania
Funkcjonalność w biurze to nie tylko kwestia wygody, ale również dobrej organizacji. Regały, witryny, a nawet właściwie dobrane szafy to nowoczesne meble drewniane, które pomogą zachować porządek w dokumentach, narzędziach, materiałach i akcesoriach niezbędnych do pracy różnego typu.
Ich wybór zależy od tego, co i w jakich ilościach będziemy w nich trzymać. Do branżowej literatury czy dokumentacji w biurze prywatnym odpowiednie będą meble z otwartymi półkami lub przeszkleniem. Z kolei tam, gdzie przyjmujemy petentów, dokumentację lepiej ukryć np. za drzwiczkami szafy. Funkcjonalność mebli do przechowywania jest więc kwestią indywidualną i powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb.
Nowoczesne meble drewniane do różnych aranżacji
Na produktywność i wydajność pracy wpływa zarówno funkcjonalny aspekt aranżacji, jak i jej wygląd. Płynące z otoczenia bodźce wzrokowe i estetyczne mają niebagatelny wpływ na nastrój czy poziom pobudzenia. Dlatego wybierając nowoczesne meble drewniane do domowego gabinetu, trzeba myśleć o tym, jak wpiszą się w konkretny wystrój.
Drewniane meble doskonale pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji. Drewno jest materiałem bardzo wdzięcznym, można z niego kształtować różne formy i świetnie wygląda zarówno w minimalistycznym, jak i bardziej dekoracyjnym designie.
Do wnętrz nowoczesnych pasują meble o prostej konstrukcji i małej ilości ozdobników. Solidna i elegancka kolekcja Steel z metalowymi nogami, prosta, ale ciekawa dzięki detalom kolekcja Vento czy intrygująca asymetrycznym układem funkcjonalnym kolekcja Vigo to świetne przykłady nowoczesnym mebli drewnianych, które sprawdzą się w domowym biurze.
Jeśli zależy nam natomiast na bardziej klasycznym wyglądzie biura, uwagę powinniśmy zwrócić na dekoracyjne nogi kolekcji Paris i Bona lub ozdobne detale mebli Retro.
Ostateczny wybór jest oczywiście kwestią indywidualnych preferencji i gustu. Najważniejsze jest, aby to użytkownik dobrze czuł się w swoim miejscu pracy, dlatego, mając na uwadze przedstawione w tym artykule rady, warto zaufać również swojej intuicji. W końcu efektywność i wydajność pracy zależy głównie od naszego nastawienia i dobrego samopoczucia.
Komentarze